Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Policjanci przypilnują szkół przed maturą

Główne zdjęcie
III LO z Łomży

- Policja na terenie województwa zwiększa nadzór nad tymi szkołami średnimi, w których jutro od rana prowadzone będą egzaminy maturalne – podał nadkomisarz Tomasz Krupa z KWP Białystok. - Będziemy do jutra pilnować tych placówek z uwagi na zagrożenie z którym spotykaliśmy się przez ostatnie dwa dni – dodaje zaznaczając, że takie działania policjanci podejmują w całej Polsce. W Łomży we wtorek zgłoszenia o rzekomo podłożonych bombach dotarły do pięciu szkół. W województwie podlaskim takich szkół było 25, a w całym kraju 663.

Zgodnie z harmonogramem egzaminy maturalne w całym kraju miały rozpocząć się o godz. 9.00. Podobnie jak podczas egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym, który był przeprowadzony w poniedziałek, we wtorek rano część szkół zgłosiła okręgowym komisjom egzaminacyjnym otrzymanie wiadomości e-mail informującej o podłożeniu na terenach tych szkół ładunków wybuchowych. W każdym takim przypadku dyrektorzy szkół informowali również odpowiednie służby, które dokonały sprawdzenia bezpieczeństwa ludzi i mienia. 
- Wszystkie alarmy okazały się fałszywe – przekazał dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej podkreślając, że nie wystąpiło żadne zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia maturzystów oraz pracowników szkół. Z informacji uzyskanych od dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych wynika, że w dniu dzisiejszym 663 szkoły zgłosiły do OKE fakt otrzymania drogą mailową informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie szkoły – podał dyrektor CKE dodając, że w 481 szkołach służby sprawdziły jej przed godziną 9. i egzamin w nich rozpoczął się zgodnie z harmonogramem, a  w 181 szkołach egzamin rozpoczął się z opóźnieniem. 
Podobnie jak w poniedziałek, we wtorek tylko w jednej szkole (w liceum zaocznym) ewakuowano zdających i egzamin został przerwany, a zdający przystąpią do niego w czerwcu. 

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej podkreśla, że Centralne Biuro Śledcze Policji oceniło wiarygodność informacji przekazywanej przez sprawcę/sprawców do szkół jako „niska”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę