Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Synoptycy ostrzegają przed przymrozkiem

W całej Polsce, także w rejonie łomżyńskim, nocą mogą wystąpić przymrozki – ostrzegają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy. Zjawisku nadano pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.

W przypadku województwa podlaskiego prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków Barbara Jakubowska, dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku określiła na 80%. 
Spadek temperatury do około -2°C, a przy gruncie do -5°C spodziewany jest od godziny 24.00 do  godz. 7.30 rano.

Nadanie przez synoptyków pierwszego stopnia zagrożenia oznacza, że przewidywane zjawisko meteorologiczne, może powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. 

Przypomnijmy, że nocą z niedzieli na poniedziałek temperatura powietrza w regionie Łomży spadła do -3,5°C, a przy gruncie mróz wyniósł -9°C. Takie temperatury zarejestrowano na stacji IMGW w Marianowie koło Piątnicy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę