Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Absolwent łomżyńskiej „Wety” Głównym Lekarzem Weterynarii kraju

Główne zdjęcie
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wręczył dziś akt powołania na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii panu Bogdanowi Konopce. W uroczystości uczestniczył także sekretarz stanu Szymon Giżyński, który w ramach podziału kompetencji w Kierownictwie resortu nadzoruje działalność Inspekcji Weterynaryjnej. (fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi)

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski wręczył akt powołania na stanowisko Głównego Lekarza Weterynarii Bogdanowi Konopce. Urodził się w Rutkach, a w roku 1981 ukończył Technikum Weterynaryjne w Łomży.

Bogdan Konopka po ukończeniu łomżyńskiej „Wety” studiował weterynarię w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Po ukończeniu studiów przeniósł się do Kielc, rodzinnej miejscowości małżonki i rozpoczął pracę na stanowisku rejonowego inspektora WIS w kieleckim Rejonowym Oddziale WZWet w Kielcach. Po reformie administracyjnej 1999 roku zajmował stanowisko Zastępcy Powiatowego Lekarza w Kielcach. 24 listopada 2006 r. powołany został na stanowisko Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii, które zajmował do 6 maja 2019 r. 
W 2002 r. uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie Higiena Zwierząt Rzeźnych i Żywności Zwierzęcego Pochodzenia. W roku 2017 uzyskał w Instytucie Zootechniki tytuł doktora nauk rolniczych. 

Bogdan Konopka działał społecznie, w latach 1990-1998 był przewodniczącym Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników weterynarii województwa kieleckiego. W latach 2003-2006 pełnił funkcję wiceprezesa, a 2006-2015 prezesa Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego. Jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego. Pełnił także funkcje w Świętokrzyskiej Izbie Lekarsko-Weterynaryjnej, w latach 1995-2000 Zastępcy Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. Od roku 2013 jest delegatem na Krajowy Zjazd Lekarzy Weterynarii.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę