Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Główny postulat to podwyżka wynagrodzeń - rozpoczyna się ogólnopolski protest fizjoterapeutów

Główne zdjęcie
Dyrektor szpitala w Łomży informuje o "utrudnieniach" w związku z protestem rehabilitantów

Głodówki, zwolnienia lekarskie i strajki w szpitalach - tak ma wyglądać ogólnopolski protest fizjoterapeutów pod hasłem "Maj bez fizjoterapeutów". Akcja rozpoczyna się we wtorek (07.05). Na początek protestujący fizjoterapeuci biorą wolne w pracy, by oddać krew.

Protest organizuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii. Może objąć kilka podlaskich szpitali. Nie wiadomo dokładnie, gdzie się odbędzie, bo mogą do niego przystąpić także osoby niezrzeszone w związku.

Na pewno będą protestować fizjoterapeuci w szpitalu wojewódzkim w Łomży. Ponad 20 osób, czyli prawie połowa z zatrudnionych w placówce, zamiast do pracy pójdzie oddać krew. Otrzymaną czekoladę fizjoterapeuci oddadzą do Domu Dziecka.

Jak mówi wiceprzewodnicząca oddziału terenowego w Łomży Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Hanna Kowalewska, protestujący domagają się podwyżki w wysokości 1600 złotych brutto, urlopów szkoleniowych, zwiększenia wyceny świadczeń gwarantowanych fizjoterapeutycznych, wzrostu wynagrodzeń także w innych grupach zawodowych na przykład techników analityki medycznej i techników elektroradiologii.

Hanna Kowalewska dodaje, że w szpitalu wojewódzkim w Łomży niektórzy fizjoterapeuci po pięciu latach studiów, z pięcioletnim stażem pracy nie osiągają minimalnej płacy krajowej. zarabiają 2 tysiące sto złotych.

Po akcji oddawania krwi kolejną formą protestu fizjoterapeutów ma być głodówka, zwolnienia lekarskie i strajki w niektórych polskich szpitalach.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę