Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Przetarg na salę gimnastyczną przy SP 2 unieważniony

Główne zdjęcie
Stara sala gimnastyczna SP2, która ze względów bezpieczeństwa nie może być użytkowana przez dzieci. W jej miejscu ma powstać nowa, znacznie większa sala gimnastyczna.

Z powodu zbyt wysokich cen ofert w stosunku do miejskich finansów unieważniono przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łomży. Na jej budowę władze miasta chciały wydać 6 milionów złotych, ale najtańsza z ofert była o nieco ponad milion droższa.

Nowa sala gimnastyczna SP 2 w Łomży ma stanąć w miejscu obcej sali, która ze względu na fatalny stan techniczny już blisko 10 lat temu został wyłączona z użytkowania. Będzie znacznie większa od dotychczasowej - ma mieć ponad 1,5 tys. m2 powierzchni użytkowej. Wewnątrz znajdzie się duże boisko do piłki ręcznej o wymiarach 18 na 28 metrów, oraz wyrysowane na tej powierzchni boiska do koszykówki i siatkówki. W budynku nowej sali mają być również szatnie, sanitariaty, pomieszczenia magazynowe, techniczne i gospodarcze.  Zgodnie z planem władz nowa sala miała być oddana do użytku jesienią 2020 roku. 
Przetarg na wyłonienie wykonawców jej budowy ogłoszono w luty, po tym gdy Ministerstwo Sportu i Turystyki zdecydowało się wesprzeć inwestycję kwotą niespełna 2,5 mln zł. Łącznie z miejskimi środkami na ten cel zabezpieczono 6 mln zł. Oferty złożone w przetargu okazały się znacznie droższe. Najniższą cena zaproponowała spółka JL z Piątnicy, ale i on a była o ponad 1 mln zł wyższa. Druga oferta firmy Merx z Białegostoku przekraczała 10,7 mln zł. Po trzech tygodniach od otwarcia kopert władze miasta zdecydowały, że ceny są zbyt wysokie i przetarg unieważniono.   

Takie samo rozstrzygnięcie dotyczy przetargu na budowę przy SP 2 boiska sportowego z nawierzchnią poliuretanową. To boisko miałoby zostać zbudowane jeszcze w tym roku. Na jego realizację władze Łomży przeznaczyły kwotę 600 tysięcy złotych. Każda z trzech złożonych ofert była droższa, co zostało podane jako uzasadnienie unieważnienia przetargu.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę