Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 17 maja 2021 napisz DONOS@

Łomżyński stadion na końcu

Zakończyła się ocena merytoryczno-techniczna wniosków złożonych do Działania 1.4 „Rozwój turystyki i kultury” w ramach Zintegrowanego Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego w województwie podlaskim. O dofinansowanie ubiega sie w sumie 11 inwestycji na łączną kwotę niemal 90 mln zł. W tej grupie jest także „Modernizacja stadionu miejskiego w Łomży”.

Zgodnie z procedurą ZPORR wszystkie wnioski o dofinansowanie oceniane są trzykrotnie. Najpierw o wniosku wypowiadają się eksperci, później tzw. Regionalny Komitet Sterujący a ostateczną decyzję o przyznaniu dofinansowania podejmuje zarząd województwa.
Pierwsza z ocen jest merytoryczno-techniczną czyli przedstawione w projekcie wykonanie inwestycji jest właściwe i realne, druga to przydatności inwestycji dla rozwoju województwa, a trzecia... polityczna.

O dofinansowanie w ramach Działania 1.4 w województwie podlaskim zgłoszono 11 projektów. Składały je samorządy ale także stowarzyszenia, a nawet uczelnia wyższa i kuria diecezjalna.
Wszystkie wnioski przekazane do oceny Panelu Ekspertów uzyskały ponad 60% maksymalnej liczby punktów przewidzianej dla tego działania. Najwyżej został oceniony wniosek złożony przez
Wysokie Mazowieckie dotyczący budowy w mieście krytej pływalni. Inwestycja warta jest ponad 6 mln 700 tys zł, a dofinansowanie ze ZPORR miałoby wynieść 5 mln zł.
Wśród ubiegających się o dofinansowanie najbardziej kosztownym jest projekt Modernizacja stadionu miejskiego w Łomży. Inwestycja warta jest ponad 21 mln zł, a ze ZPORR miasto chciałoby otrzymać niemal 16 mln zł. Niemniej złożony przez samorząd Łomży projekt w opinii ekspertów był najsłabszym i został sklasyfikowany na ostatnim 11. miejscu.

Teraz wszystkie jedenaście projektów wraz z ocenami Panelu Ekspertów trafia pod ocenę Regionalnego Komitetu Sterującego ds. Rozwoju Regionu. Ten ma spotkać się w najbliższy czwartek.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę