Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pożary w lasach

Pięć jednostek zawodowej i ochotniczej straży pożarnej walczyło w niedzielne popołudnie z pożarem poszycia leśnego w Drogoszewie koło Miastkowa. Ogień pojawił się po godzinie 15.30, a susza w lasach i wiatr sprzyjał jego szybkiemu rozprzestrzenianiu się. Gdy ten pożar ugaszono – wybuch kolejny w okolicach wsi Ruś na terenie gminy Wizna. Tu z pożarem wciąż walczą cztery zastępy strażaków.

W lasach całego regionu jest bardzo sucho i każda iskra, czy niedopałek papierosa może spowodować groźny pożar, który strawi ogromne połacie lasów. Dlatego strażacy natychmiast i dużymi środkami reagują na każde zgłoszenie o pożarze w lasach. W Drogoszewie dzięki szybkiej i zmasowanej interwencji pożar udało się opanować, gdy objął około pół hektara poszycia sosnowego. W gaszenie ognia zaangażowanych było ponad 20 strażaków z jednostek zawodowych i ochotniczych. Pomagali także okoliczni mieszkańcy, którzy obawiali się, że pożar rozprzestrzeni się także na sąsiednie lasy prywatne.  

Po godzinie 20. oficerowi dyżurnemu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej zgłoszono pożar lasu w okolicach Rusi koło Wizny. Na miejsce zadysponował cztery jednostki ratowniczo-gaśnicze. Około godziny 21. strażacy przekazywali, że sytuacja także tu zastała opanowana i ogień już się nie rozprzestrzenia. W tym wypadku spaleniu uległo około 40 – 50 arów poszycia w lesie sosnowym.  

Strażacy i leśnicy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności w lasach. Od kilku tygodni w regionie nie padał deszcz i sytuacja robi się katastrofalna.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę