Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Kolejny szybki stracił prawo jazdy

33-letni letni mieszkaniec gminy Jedwabne stracił na trzy miesiące prawo jazdy, gdy jechał z prędkością 104 km/h przez wieś Nowa Kubra między Przytułami a Radziłowem. Wczoraj policjanci w tej miejscowości prowadzili kontrole prędkości kierowców po zgłoszeniach problemu zbyt szybkich jazd przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wieś Nowa Kubra liczy około 140 mieszkańców, a przez jej środek przebiega droga wojewódzka nr 668. To właśnie nią często szybko pędzą samochody stwarzając zagrożenie dla mieszkańców.  Jak przekazuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży mieszkańcy Nowej Kubry wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia. Wczoraj zastał tam zatrzymany opel, którego 33-letni kierowca, mieszkaniec gminy Jedwabne, jechał z prędkością 104 km/h. W obszarze zabudowanym dozwolona prędkość pojazdów wynosi 50 km/h, co oznacza, że przekraczał on ją o 54 km/h. Policjanci od razu zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które zgodnie z prawem będzie miał zatrzymane przez trzy miesiące. Poza tym za wykroczenie nałożyli na niego mandat karny w wysokości 400 zł.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę