Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

WOPR (za swoje) wypływa na Narew

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wraz z długim majowym weekendem rozpoczyna patrolowanie Narwi. Pomarańczowa łódka z ratownikami wodnymi ma patrolować rzekę w granicach administracyjnych Łomży. - Obserwujemy, że na Narwi coraz częściej pojawiają się rowerki wodne i kajaki. Gdy ruszą patrole będziemy zwracali uwagę, czy pływający nimi są trzeźwi, bo niestety ale obserwujemy także, że czasami piwo zabierane jest na pokład - mówi Tomasz Malinowski, prezes WOPR Łomża apelując o ostrożność i rozwagę. - Jeżeli nie szanujemy wody, woda się nam brzydko odpłaci – podkreśla.

Prezes Malinowski przypomina, że na początku maja ubiegłego roku na Narwi w Łomży doszło do podwójnej tragedii. Młody mężczyzna, który chciał popełnić samobójstwo rzucił się z mostu, a widzący to z brzegu rzeki inny młody mężczyzna wskoczył do wody, aby go ratować. Niestety obaj zginęli mimo, że akcję ratowniczą na wielką skalę rozpoczęto bardzo szybko. 
- Myślę, że jeśli nasza łódka będzie pływała w obrębie miasta, to szanse są na to, że pomoc nadejdzie w porę są duże – ocenia Tomasz Malinowski. 
Aby patrol ratowników wodnych można było wysłać na rzekę potrzebne są pieniądze. Działacze WOPR już kilka tygodni temu wystąpili do władz miasta z prośbą o dotację na taką działalność. Póki co nie otrzymali odpowiedzi. - Ten pierwszy weekend od 1 do 5 maja będziemy patrolować Narew za własne środki, ale co będzie później, togo jeszcze nie wiem – przyznaje prezes WOPR Łomża wyrażając nadzieję, że władze miasta przekażą pieniądze ratownikom.
Malinowski podkreśla, że podczas pobytu nad wodą i kąpieli zawsze może wydarzyć się jakiś wypadek. Ważne, aby nie prowokować losu, zachowywać się ostrożnie i przestrzegać podstawowe zasady bezpieczeństwa. Picie alkoholu nad wodą jest tego zaprzeczeniem. Zdarza się, że tak pobudzeni i rozochoceni ludzie chcą popisać się swoimi umiejętnościami pływackimi, albo odwagą i wówczas dochodzi do tragedii. - Uważajmy, pilnujmy się, żeby nie było nieprzyjemnych sytuacji – apeluje prezes WOPR Łomża.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę