wtorek, 16 lipca 2019 napisz DONOS@

Uczniowie z gminy Piątnica byli najlepsi

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olszynach i Szkoły Podstawowej w Piątnicy wygrali eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju udział wzięło 51 uczestników ze szkół podstawowych Łomży i okolicy. Młodzi rowerzyści wykazywali się wiedza teoretyczną z przepisów ruchu drogowego i praktyczną umiejętnością jazdy na rowerach.

fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża

Turniej odbywał się w Szkole Podstawowej nr 9 i w pobliskim miasteczku ruchu drogowego. - Głównym celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym - szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej – podkreśla Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. - Działania obejmują popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. 

Oto zwycięzcy
Grupa wiekowa I ( 10-12 lat):
I Miejsce - Szkoła Podstawowa w Olszynach
II Miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży
III Miejsce - Szkoła Podstawowa w Jarnutach

Grupa wiekowa II (pozostali):
I Miejsce – Szkoła Podstawowa w Piątnicy
II Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży
III Miejsce – Szkoła Podstawowa w Jarnutach

Po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej, reprezentować będą region w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w połowie maja w Białymstoku. 
Turniej zrealizowany został dzięki współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Urzędu Miasta w Łomży – Wydziału Edukacji, Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży.

190704085956.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę