Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Uczniowie z gminy Piątnica byli najlepsi

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olszynach i Szkoły Podstawowej w Piątnicy wygrali eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju udział wzięło 51 uczestników ze szkół podstawowych Łomży i okolicy. Młodzi rowerzyści wykazywali się wiedza teoretyczną z przepisów ruchu drogowego i praktyczną umiejętnością jazdy na rowerach.

fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża

Turniej odbywał się w Szkole Podstawowej nr 9 i w pobliskim miasteczku ruchu drogowego. - Głównym celem konkursu jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym - szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej – podkreśla Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. - Działania obejmują popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. 

Oto zwycięzcy
Grupa wiekowa I ( 10-12 lat):
I Miejsce - Szkoła Podstawowa w Olszynach
II Miejsce - Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży
III Miejsce - Szkoła Podstawowa w Jarnutach

Grupa wiekowa II (pozostali):
I Miejsce – Szkoła Podstawowa w Piątnicy
II Miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży
III Miejsce – Szkoła Podstawowa w Jarnutach

Po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej, reprezentować będą region w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w połowie maja w Białymstoku. 
Turniej zrealizowany został dzięki współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Urzędu Miasta w Łomży – Wydziału Edukacji, Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę