Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Ewakuacja ratusza w Łomży z powodu „wystąpienia zagrożenia”

W łomżyńskim ratuszu zarządzono ewakuację około 100-osobowego personelu oraz kilkudziesięciu petentów po tym, jak wpłynął e-mail z wiadomością, że wystąpiło zagrożenie. Urzędnicy stojący w grupkach na Starym Rynku spekulowali, że jest to kolejny fałszywy alarm o podłożeniu bomby albo ładunku wybuchowego. Strażacy dużymi wozami gaśniczymi zastawili dojazdy do ratusza od ulicy Rządowej i od Senatorskiej. Po 20 minutach akcji w samo południe znowu otwarto wejście ratusza.

Ewakuacja urzędników zaczęła się około godziny 11.40, w trakcie której 2-piętrowy budynek przy Starym Rynku 14 opuścili urzędnicy i petenci. Inspektor Łukasz Czech z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Łomży po szczegółowe informacje odsyłał do Policji i Straży Pożarnej. - Decyzję o ewakuacji wydał zarządca budynku magistratu – informuje aspirant Ewelina Śleszyńska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Łomży, z której na miejscu zdarzenia pracowało 10 funkcjonariuszy policji. Budynek na czas poszukiwania - prawdopodobnie - ładunku wybuchowego opuściło łącznie 135 osób; w ratuszu nadal pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza KMP w Łomży. W zabezpieczeniu okolicy i sąsiedztwa ratusza brało udział 11 strażaków z trzech zastępów, w tym dwóch gaśniczych.

To druga w tym roku akcja przeszukiwania budynku ratusza przez odpowiednie służby: w styczniu poszukiwano ładunku wybuchowego, nie zarządzając jednak całkowitej ewakuacji personelu UM.

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę