Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Jazda wśród pijanych głąbów

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Aż 9. pijanych kierowców zatrzymali w święta policjanci z Łomży. Wśród nich było kilku, dla których nie był to pierwszy taki wyczyn. Rekordzistą w tym niechlubnym gronie okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego. Jechał osiedlową uliczką w Łomży mając blisko 3 promile alkohol. Policjanci podkreślają, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, bo te zostały mu już wcześniej zatrzymane.

31-latek został zatrzymany w sobotnie popołudnie. Kolejnym takim pijanym głąbem okazał się 35-latek kierujący volkswagenem, zatrzymanym w sobotę tuż przed godziną 21. na terenie gminy Śniadowo. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2,2 promila alkoholu. Także on miał już orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.
Wśród zatrzymanych pijanych kierowców znalazł się też 51-letni traktorzysta. Mieszkaniec gminy Zbójna w świąteczną niedziel,ę mając w sobie prawie 2,5 promila alkoholu, kierował ciągnikiem rolniczym, który nie był dopuszczony do ruchu.

Policjanci podają, że wszyscy pijani kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiadać będą przed sądem. Jazda po spożyciu alkoholu jest w Polsce niedozwolona. Jeśli zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 promila do 0,5 promila to wówczas jest wykroczenie, za które grozi grzywna do 5 tys. zł, areszt do 30 dni, i zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat. Gdy zawartość alkoholu w organizmie kierowcy przekracza 0,5 promila to jest już przestępstwo. Sąd może wymierzyć za to grzywnę od 5 tys. do nawet 60 tys. zł, karę ograniczenia lub pozbawienia wolności od miesiąca do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 do 15 lat.
Natomiast jeśli kierowca po raz drugi zostanie złapany na jeździe pod wpływem alkoholu może trafić do więzienia nawet na 12 lat i dożywotnio tracić uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę