Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Baje, bajki, bajeczki...”

Aleksandra Pyrcak z klasy VI szkoły w Piątnicy oraz Kacper Miłaszewski, uczeń czwartej klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży będą reprezentować Łomżą w finale wojewódzkim XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki...”. Oboje wygrali eliminacje miejskie konkursu.

Popisy młodych łomżyńskich recytatorów, którzy w tym roku przystąpili do miejskich eliminacji Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki...” oceniało jury w składzie: 
Joanna Klama - przewodnicząca - instruktor teatralny, kierownik artystyczny Teatru AKTYWNEGO MDK-DŚT, Renata Igielska – kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej o. dziecięcy w Łomży, animator kultury, oraz Magda Sinoff – muzyk, dyrygent, wokalistka, kierownik artystyczny Studia Wokalnego eMDeK MDK-DŚT.
Po wysłuchaniu 19. prezentacji konkursowych jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia najlepszych z nich. W kategorii klas  I – IV szkół podstawowych konkurs wygrał i pierwsza nagrodę zdobył Kacper Miłaszewski (kl. IV) ze Szkoły Podstawowej nr 5. Na drugim miejscu znalazła się Urszula Kuczewska, uczennica klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 10, a trzecie miejsce zajął Michał Jankowski z kl. II Szkoły Podstawowej nr 9. W tej kategorii wiekowej jury przyznało także wyróżnienie Justynie Dudas (kl. IV) ze Szkoły Podstawowej nr 4.
Wśród dzieci starszych, uczniów klas V – VIII najlepiej w ocenie jury wypadła  Aleksandra Pyrcak z klasy VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy. Druga nagroda przypadła w udziale ósmoklasistce Julii Krajewskiej z Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży.
W tej kategorii wiekowej były też dwie nagrody trzecie, zdobyły je Izabela Jastrzębska z klasy VIII SP10 i Natalia Puławska z kl. VI SP 7 w Łomży.

Do udziału w Finale Konkursu, który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku 8 maja 2019 zakwalifikowano zwycięzców:  Kacpra Miłaszewskiego i Aleksandrę Pyrcak.

Foto:
Foto: Kacper Miłaszewski
Foto: Aleksandra Pyrcak
Foto:
Foto: Magda Sinoff, Joanna Klama, Kacper Miłaszewski, Renata Igielska
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę