Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Podejrzane pracownice fiskusa

Dwie pracownice Urzędu Skarbowego w Kolnie usłyszały prokuratorskie zarzuty. Krystyna G. oraz Danuta C. miały sprawdzać danych osobowe podatników, a następnie przekazać je innym nieupoważnionym osobom, w celu osiągnięcia korzyści osobistych. - Śledztwo jest w początkowej fazie – mówi prokurator Rafał Kaczyński, zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży.

Obie kobiety zostały wczoraj zatrzymane na polecenie prokuratury doprowadzone do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty popełnienia przestępstw z art. 231 §2 kk. Przepis ten stanowi, że funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Według prokuratury obie pracownicy Urzędu Skarbowego miały przekroczyć uprawnienia służbowe wynikające z ustawy o ochronie danych osobowych oraz ordynacji podatkowej poprzez dokonanie sprawdzeń danych osobowych podatników, a następnie przekazaniu tych danych innym nieupoważnionym osobom – jak zaznacza prokuratura - w celu osiągnięcia korzyści osobistych.

Wobec podejrzanych Krystyny G. oraz Danuty C. zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w wysokości po 5000 złotych. W sprawie dokonano także zabezpieczenia majątkowego na mieniu podejrzanych na poczet przyszłych kar i roszczeń.

Ze względu na charakter sprawy i początkową  fazę śledztwa prokuratura nie podaje bardziej szczegółowych informacji. Prokurator Rafał Kaczyński dodaje, że wczoraj także dokonano przeszukań i zabezpieczenia dokumentów w kolneńskim Urzędzie Skarbowym.


230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę