Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nieodpowiedzialni grzybiarze

Zniszczone runo i sterty śmieci pozostawiają po sobie grzybiarze. Wielu z nich myśli tylko o tym, jak zebrać największą ilość grzybów. Nie zastanawiają się jakie będą skutki ich działalności. Największym zagrożeniem dla leśnej ściółki są zbieracze kurek i zielonek - mówi Helena Puchała zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Łomża. "Serce się kraje kiedy się na to patrzy. Kurki sa malutkie i grzybiarze sięgają głęboko w ściółkę. Jest ona później rozkopana. Zostaje pobojowisko. Grzyby powinno się wycinać albo wykręcać, dzięki temu nie uszkodzimy grzybni" - dodaje.


Kolejnym grzechem grzybiarzy jest śmiecenie. Pracownicy nadleśnictwa bardzo często znajdują ślady ich obecności. "Butelki, reklamówki, papiery po drugim śniadaniu. Jest to również zagrożenie dla bezpieczeństwa pożarowego lasu. Takie sterty śmieci często są podpalane i to już jest tylko jden krok do wielkiego pożaru" - mówi Helena Puchała. Zaśmiecanie lasu może na kosztować kilkaset złotych - może się także skończyć wizytą w sądzie grodzkim.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę