Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

To już 5 miesięcy od śmierci Jana Pawła II

Dzisiaj 2 września mija pięć miesięcy od śmierci papieża Jana Pawła II. Papież - Polak odszedł do wieczności 2 kwietnia 2005 r. o godzinie 21.37. W wielu kościołach w całym kraju w sposób szczególny będzie wspominana postać Jana Pawła II. Wierni – tak jak w pamiętne kwietniowe dni - będą modlić się za duszę zmarłego Ojca Świętego. W modlitwach będą też zwracać się do ś.p. Jana Pawła II o wstawiennictwo i opiekę.

Cały wieczór papieżowi Janowi Pawłowi II chce poświęcić m.in. parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Łomży. Postać Ojca Świętego wierni wspominać będą podczas Apelu Jasnogórskiego. Proboszcz zaprasza parafian do świątyni na godzinę 21-00. “Papież podczas pielgrzymki do Ojczyzny prosił o modlitwę za życia i po śmierci, chcemy więc spełnić tę prośbę” - powiedział ks. prał. Paweł Bejger. W kościele odbędzie się wspólna modlitwa i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Jan Paweł II zmarł w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego, święta, które sam ustanowił. Papieża-Polaka żegnały miliony ludzi na całej ziemi. Pogrzeb Ojca Świętego odbył się 8 kwietnia.
Po śmierci papieża wielu duchownych przedstawicieli Watykanu, a także wielu wiernych zaczęło nazywać go Janem Pawłem Wielkim. Tylko trzech papieży w historii kościoła katolickiego nosiło taki przydomek.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę