Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Logo Łomży prosto ze Szczecina

- Łomża ma swój herb, sztandar, flagę i…. urzędowe loga. To ostatnie opracowano 15 lat temu, przy czym w 2017 roku je „odświeżono” dopisując hasło „Zasmakuj w Łomży”. Teraz prezydent Mariusz Chrzanowski chce nowego logo. - Opracowanie trzech wzorów koncepcyjnych i wykonanie do wybranego wzoru podstawowej księgi znaku, za kwotę 1968 zł, zostało zlecone firmie zewnętrznej (ze Szczecina) – podał Łukasz Czech z ratusza tłumacząc, że w związku z tym nie organizowano żadnego konkursu na nowe logo Łomży.

„Miasto zmienia się, stąd też zachodzi potrzeba unowocześnienia wizerunku” - czytamy w miejskim komunikacie o propozycjach nowego logo Łomży. Według tego komunikatu „nowe logo właśnie te dynamiczne modyfikacje ma przekazać”(...) „zaś nowy system identyfikacji wizualnej pokazać osobowość miasta i przekazać ją wszystkim odbiorcom. 
Trzy propozycje nowego logo przygotowało Studio Graficzne AM ze Szczecina. Dlaczego nie ogłoszono konkursu, do którego mogliby przystąpią i inni graficy czy plastycy tego nikt nie wie, ale Urząd Miejski podaje, że ta sama firma jest twórcą znaku Powiatu Łomżyńskiego.  
Mieszkańcy Łomży mogą wybrać teraz z trzech przedstawionych propozycji które miałoby najlepiej pasować „do charakteru naszego miasta”. Głosować możan za pomocą formularza internetowego (kliknij) trwa do 19 kwietnia 2019 r. do godziny 23:59.

Oto trzy przedstawione propozycje wraz z oficjalnym opisem co przedstawiają i co mają oznaczać. Dla porównania publikujemy także „stare” logo Łomży i logo, które powstało na ubiegłoroczny jubileusz 600-lecia Łomży. Te dwa loga powstały w Łomży.

Foto:
Foto: Symbol składka się z centralnie umieszczonego Ratusza w otoczeniu natury. Ratusz otoczony jest drzewami, a poziome linie nawiązują do motywu pól i łącz, dostrzec w tym miejscu można również symbolikę rzeki. Najbardziej dominującym elementem w symbolu jest słońce które rozświetla miasto (symbolizować ma rozwój i lepsze jutro, kolor żółty nadaje charakterystycznego wyrazu i ożywia logo. Przyroda i bliskość natury zachęca by zasmakować życia w takim mieście jak Łomża.
Foto: Symbol nawiązuje do motywu horyzontu w który wpisana jest najbardziej charakterystyczna architektura Łomży, dostrzec możemy ratusz oraz wieżę ciśnień. Nad miastem wstaje słońce, które rozświetla miasto, zaś pod miastem płynie rzeka. W tym znaku również motywem przewodnim jest przyroda.
Foto: Symbol nawiązuje do herbu Łomży stosowanego od XV wieku, znajdował się w nim jeleń w wyskoku. W zaproponowanym symbolu sylwetka Jelenia również jest dynamicznej formie, co nawiązuje dynamicznego rozwoju Łomży.
Foto: dotychczasowe logo Łomży
Foto: Logo 600-lecia Łomży

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę