Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Przyszłam, bo chcę pomagać

Ponad 21 litrów krwi pozyskano w pierwszej w tym roku, a ogólnie już 58. akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”. W niedziele w parafii Krzyża Świętego w Łomży rozpoczął się już dwunasty rok tego cyklicznego przedsięwzięcia. - Wiosenne osłabienie, jakie corocznie daje się zauważyć, nie odbiło się znacząco na zainteresowaniu parafialną akcją krwiodawczą. Wprawdzie kilka ze zgłaszających się osób, z uwagi na zbyt niski poziom hemoglobiny, nie mogło zrealizować swych szlachetnych planów, ale 48 donacji zaowocowało 21.600 ml krwi – podaje Tadeusz Babiel.

Dwoje spośród dawców niedzielnych dawców krwi z parafii Krzyża Świętego w Łomży po raz pierwszy uczestniczyło w akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”.  Pani Aleksandra w październiku ukończyła 18 lat. Gdy po pozytywnie zaliczonych badaniach wstępnych usiadła na specjalnym fotelu przystosowanym do poboru krwi, nie była w stanie ukryć emocji. Zapytana – co skłoniło ją do włączenia się w akcję „Oddaj krew... z Chrystusem? – bez wahania odpowiedziała, że w ten sposób chce pomagać ludziom, których zdrowie lub życie jest zagrożone. Obok debiutującej dawczyni, trzymając ją za rękę, stała pani  która – jak się okazało w trakcie rozmowy – niedawno została dawcą przeszczepu. Potem usłyszałem, że pani Ola także została już zarejestrowana w banku potencjalnych dawców szpiku. Do pań dołączył jeszcze mężczyzna, który sam przed chwilą oddawał krew i także figuruje już w banku potencjalnych dawców szpiku. Po zakończeniu donacji cała trójka zgodnie stwierdziła, że pomaganie – czy to w formie przeszczepu, czy w formie oddawania krwi – daje ogromną satysfakcję.
Te trzy, bliskie sobie osoby, to przykład pięknego ogniwa długiego łańcucha dobrych serc gotowych ustawicznie otwierać się dla dobra innych. Fragment tego łańcucha cyklicznie wydłuża się przez udział w parafialnej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”. Zarówno pani Oli, jej bliskim którzy asystowali przy pierwszej donacji, jak i wszystkim, którzy kiedykolwiek uczestniczyli w naszej akcji lub gdziekolwiek oddali krew, serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godną naśladowania postawę.
Na zbliżające się Uroczystości Wielkanocy wszystkim krwiodawcom oraz pracownikom służby krwi życzymy dobrego zdrowia, potrzebnych Bożych łask oraz satysfakcji z uczestnictwa w ratowaniu ludzkiego zdrowia i życia.
Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji parafialnej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”, która została zaplanowana na 9 czerwca br.

Tadeusz Babiel
(tekst i foto)

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę