Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Raczka przyleciała do Czacha

Główne zdjęcie
Bociania para Czach i Rączka w gnieździe w Rakowie Czachach nad Narwią

Najbardziej płodna w regionie para bocianów znowu jest razem. W gnieździe w Rakowie Czachach do samca Czacha, który przyleciał 27 marca teraz dołączyła samica Raczka. To najbardziej znana bociania para regionu. Od kilku lat są bohaterami bocianiej telewizji z doliny Narwi.

Czach był w tym roku  jednym z pierwszych bocianów, które wróciły z ciepłych krajów. Samiec zwykle pierwszy pojawia się w gnieździe i „porządkuje” je, a dopiero kilka dni później dolatuje do niego samica. Raczka przyleciała do niego prawdopodobnie wczoraj po południu, lub dziś wczesnym rankiem.  

Para z Rakowa Czachy, która gniazdo ma tuż nad brzegiem Narwi, nie jest zwykłą bocianią rodziną. Z obserwacji przyrodników z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi wynika, że jest wyjątkowo płodna. W 2017 roku para wyprowadziła z tego gniazda 4 młode, a w ubiegłym roku aż 5. To była jedyna bociana para w całym Parku, która wykarmiła aż tyle potomstwa. Najczęściej bociany wychowują po dwoje lub troje młodych.

Obraz z gniazda Czacha i Raczki transmitowany jest via Internet na cały świat za pośrednictwem strony internetowej: www.ptop.org.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę