Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomżyńska prokuratura nie będzie ścigać autorów negatywnych wpisów pod adresem Agnieszki Muzyk

Prokuratura Rejonowa w Łomży umorzyła postępowanie w sprawie uporczywego nękania byłej wiceprezydent Łomży Agnieszki Muzyk. Chodzi o internetowe komentarze, których autorzy - zdaniem Agnieszki Muzyk - prześladowali ją i jej rodzinę.

 

Po ośmiu miesiącach śledztwa prokurator uznał, że nie doszło do  popełnienia przestępstwa ściganego z urzędu, była wiceprezydent może  skierować prywatny akt oskarżenia - mówi prokurator Karolina Szulkowska.

-  Prokurator ustalił sprawców niepochlebnych wpisów pod adresem  pokrzywdzonej Agnieszki Muzyk mogących wypełniać znamiona zniesławienia  lub znieważenia jej w środkach masowego przekazu i odesłał pokrzywdzoną  na drogę postępowania prywatnego także w trybie postępowania karnego.  Czyli może ona w tej chwili wnieść prywatny akt oskarżenia przeciwko  sprawcom czynów popełnionych na jej szkodę - mówi Karolina Szulkowska.

Postępowanie  trwało długo ponieważ trzeba było ustalić, kto był autorem  internetowych komentarzy. Wszystkie te osoby przesłuchano i nikomu nie  postawiono zarzutów. Było to kilka osób - mówi prokurator Karolina  Szulkowska.

- Na pewno był tam wśród nich pracownik urzędu miasta  Łomża. Są też osoby, które są powiązane z rodziną obecnie urzędującego  pana prezydenta. Danych personalnych tych osób nie mogę podać - dodaje  prokurator.

Decyzja prokuratury jest nieprawomocna i pokrzywdzona  może ją zaskarżyć. Agnieszka Muzyk jeszcze nie wie, jaką decyzję podejmie w tej sprawie.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę