Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Zakaz handlu w niedzielę – więcej kredytów w poniedziałek?

Polacy uwielbiają zakupy – szczególnie widać było to przed wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę. Rodacy chętnie spędzali czas w galeriach handlowych – nie tylko wydając pieniądze, ale również składając wnioski o kredyty. Czy to oznacza, że obecnie banki otrzymują najwięcej wniosków w poniedziałki? Sprawdzamy.

Różne są potrzeby finansowe Polaków, dlatego zainteresowanie kredytami gotówkowymi nie słabnie. Rodacy szukają atrakcyjnych ofert, dzięki którym mogą zrealizować swoje plany zakupowe. Dużą popularnością cieszą się darmowe kredyty (bez prowizji czy odsetek), o których szerzej dowiesz się ze strony https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-gotowkowy-za-darmo/. Przed wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę, niewiele osób ubiegało się o wsparcie finansowe właśnie w ten dzień tygodnia. Okazuje się jednak, że – po zamknięciu galerii handlowych – niewiele się w tym zakresie zmieniło.

Kredyty w weekendy to rzadkość?

Jak wynika z analizy Biura Informacji Kredytowej (BIK), zaledwie 6% udzielanych kredytów przypada na weekend. Polacy z taką samą częstotliwością zaciągają zobowiązania od poniedziałku do piątku. Nie jest więc tak, że największy napływ wniosków ma miejsce na samym początku tygodnia. Różnice w tym zakresie są naprawdę minimalne.

·         Poniedziałek – 19,6%

·         Wtorek – 18,7%

·         Środa – 18,6%

·         Czwartek – 18,4%

·         Piątek 18,3%

·         Sobota – 3,5%

·         Niedziela – 2,9%.

Nieco inaczej przestawiają się dane dotyczące kredytów ratalnych – duży odsetek składanych wniosków przypada na sobotę: to aż 13,4%. Także niedziela jest rekordowa w porównaniu z kredytami gotówkowymi – kredyty ratalne stanowią aż 9,5%.

Zaciągasz kredyt? O tym pamiętaj

Niezależnie od tego czy kredyt gotówkowy zaciągasz w weekend czy każdy inny dzień tygodnia, musisz wybrać odpowiednią ofertę. Dzięki temu uzyskasz wsparcie finansowe najbardziej wpisujące się w Twoje potrzeby i oczekiwania.

Z pomocą przychodzi internetowe narzędzie dostępne pod adresem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/kalkulator-gotowkowy/. To kalkulator, dzięki któremu nie tylko obliczysz wysokość miesięcznej raty, ale także porównasz dostępne oferty. Dowiedz się, który bank proponuje wsparcie finansowe na korzystnych warunkach – z długim okresem spłaty oraz przystępnym RRSO.

Warto poświęcić czas na krótką analizę – w ten sposób można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych w całym okresie spłaty zobowiązania. To duża kwota, na stratę której nie można sobie pozwolić.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę