Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Ostatni miesiąc PIT-owania

Na miesiąc przed końcem terminu na rozliczenie się z podatku dochodowego za 2018 rok, swoje PIT-y złożyło niespełna 280 tysięcy mieszkańców województwa podlaskiego, czyli około 1/3 zobowiązanych. Zdecydowana większość z nich (78%) rozliczyła się via Internet, za pośrednictwem systemu e-Deklaracje lub nowej usługi Twój e-PIT, z której skorzystało ponad 81 tysięcy osób.

Twój e-PIT to przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową dla każdego podatnika zeznanie PIT-37 lub PIT-38. Rozliczając się z fiskusem trzeba je zweryfikować, jeśli jest taka potrzeba poprawić lub zaakceptować. Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku, informując o dotychczasowych wynikach kampanii PIT-owiej ostrzega przed korzystaniem z innych niż rządowe aplikacji do rozliczania podatku.

- Jedynym sposobem składania elektronicznych formularzy PIT za 2018 r. – udostępnianym przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową – jest usługa Twój e-PIT lub e-Deklaracje na Portalu Podatkowym www.podatki.gov.pl. Korzystanie z innych stron internetowych lub aplikacji do przesyłania e-PIT-ów nie jest autoryzowane przez resort finansów i może być niebezpieczne, np. spowodować przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom lub zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem – ostrzega Hancewicz.


230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę