Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Jak obniżyć koszty ubezpieczenia OC?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC każdego roku naraża kierowców na koszty, które zaczynają się od kilkuset złotych, a kończą nawet na dwóch tysiącach. Chociaż na ostateczną opłatę za ubezpieczenie wpływa kilka czynników, to okazuje się, że praktycznie zawsze można obniżyć związane z tym wydatki. Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić.

Dlaczego należy mieć wykupione ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (popularnie określane skrótem OC) to jedna z najważniejszych rzeczy, o których muszą pamiętać wszyscy kierowcy. Nie ma przy tym znaczenia czy ktoś posiada duże doświadczenie za kółkiem ani jakim pojazdem się porusza. OC jest potrzebne z tego powodu, że jeżeli kierowca wyrządziłby jakiekolwiek krzywdy osobom trzecim - co na drodze może się zdarzyć w najmniej oczekiwanym momencie - to ubezpieczyciel wypłaci im pieniądze. Gdyby nie takie ubezpieczenia, to w przypadku spowodowania wypadku i narażenia innego kierowcy na utratę zdrowia trzeba by było z własnej kieszeni wypłacać ogromne kwoty. Zamiast więc narzekać na konieczność opłacenia OC, lepiej sprawdzić skuteczny sposób na obniżenie składki.

Jak obniżyć koszty związane z OC?

Wbrew pozorom jest to proste, bo tak naprawdę nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wystarczy w wolnej chwili sprawdzić ubezpieczenie oc w ubezpieczenie-oc.auto.pl i skorzystać ze znajdującego się na stronie kalkulatora. To nowoczesne narzędzie w niecałe 3 minuty pozwala porównać oferty aż 16 różnych zakładów ubezpieczeniowych, dzięki czemu kierowca samodzielnie może zobaczyć wszystkie ceny. Zamiast więc zastanawiać się czy przypadkiem aktualne ubezpieczenie nie jest za drogie, można w kilka minut wyszukać ofertę, która w danym momencie na pewno będzie najlepsza ze wszystkich dostępnych.

Korzystanie z kalkulatora jest bardzo proste i wymaga od kierowcy jedynie podania kilku podstawowych informacji na temat samochodu, wybrania zakresu ubezpieczenia (w tym miejscu warto porównać kilka różnych wariantów, bo niejednokrotnie jest tak, że dopłata do lepszego pakietu to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, a jednocześnie można liczyć na lepszą ochronę) oraz wskazać termin, w którym potrzebne będzie nowe ubezpieczenie.

Gdzie kupić obowiązkowe ubezpieczenie?

To jednak nie koniec możliwości porównywarki ofert ubezpieczeń OC, bo jeżeli kierowcy uda się znaleźć taką ofertę, która pozwoli mu obniżyć coroczne wydatki, to od razu może przystąpić do jego zamówienia. Dzięki temu stawiając na tanie oc na ubezpieczamy-auto.pl można wszystko załatwić w wygodny sposób.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę