Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pożar w bocianim gnieździe

Główne zdjęcie
Gniazdo bocianie

Do nietypowej akcji gaśniczej wzywani byli przed południem strażacy. W Jedwabnem zapaliło się bocianie gniazdo. To nie żart primaaprilisowy. Gniazdo znajdowało się na kominie jednego z domów należących do komunalnego zakładu budżetowego.

Zgłoszenie o pożarze bocianiego gniazda w Jedwabnem strażacy obrali o godzinie 11.30. Gniazdo znajdowało się na kominie jednego z budynków przy ul. Adama Mickiewicza. Jego pożar zagrażał całemu budynkowi, dlatego na miejsce wysłano trzy zastępy ratowniczo-gaśnicze w tym samochód specjalistyczny ze zwyżką. Nim jadący na ratunek strażacy dotarli na miejsce pracownicy KZB w Jedwabnem zrzucili palące się gniazdo na ziemię i zażegani niebezpieczeństwo.

Strażacy podkreślają, że w gnieździe póki co w tym roku nie osiadł jeszcze bocian. Aby miał gdzie zamieszkań gdy wróci z ciepłych krajów, postanowiono odbudować jego gniazdo na znajdującym się w pobliżu słupie. Tu pożar ma mu już nie zagrażać.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę