Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Uważajmy na swoje pupile - w nadleśnictwie Łomża akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Rozpoczyna się akcja zrzutów szczepionek przeciwko wściekliźnie dla lisów. Specjalnie przygotowane preparaty będą zrzucane z samolotów.

Przez najbliższe kilka dni będą zrzucane na terenie całego naszego powiatu łomżyńskiego szczepionki przeciwko wściekliźnie lisów. Szczepionki będą zrzucane na terenach poza zabudowaniami, poza terenami wodnymi. Zrzuty będą robione z samolotów. Są to szczepionki w formie krążków o średnicy około 4 cm i grubości około 1,5 cm w brązowej formie, w której jest zatopiona kapsuła.

Szczepionki przygotowane są dla lisów. Dlatego przez kilka najbliższych dni musimy uważać podczas spacerów w lesie i zadbać o nasze psy i koty.

Kierujemy prośbę, by nasze domowe zwierzęta na okres zrzutów były zamykane, a gdy spacerujemy - trzymajmy swojego pupila na smyczy. Jeśli zobaczymy taką kapsułkę, to omijajmy ją i nie pozwalajmy zjeść naszemu zwierzakowi. Również jej nie dotykajmy. Wówczas szczepionka przejmie nasz zapach i lisy nie będą nią zainteresowane - mówi nadleśniczy.

Akcja szczepienia lisów potrwa do środy (3.04).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę