Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Fundacje z Warszawy szukają osobowości w Łomży

Miasto Łomża podpisało ręką wiceprezydenta Andrzeja Stypułkowskiego list intencyjny z dwiema fundacjami z Warszawy: Szkoła Liderów oraz Veolia w sprawie poprowadzenia programu „Szkoła liderów miast”. To cykl czterech spotkań w weekendy dla 12 do 16 osób, które będą mieć warsztaty i szkolenia przez 60 godzin, by rozwijać ich wiedzę o mieście i kompetencje przywódcze. - Zawsze szukamy osobowości najwybitniejszych, a wybieramy osoby zaangażowane całym sercem w życie swojego miasta i mające pomysły na jego rozwój – mówi Agnieszka Kazimierska, koordynatorka projektów Fundacji Veolia. - Jedną trzecią uczestników SLM będą stanowić samorządowcy, mniej więcej po tyle samo przyjmiemy biznesmenów i działaczy organizacji pozarządowych z tzw. NGO.

Przy stole prezydialnym w Domku Pastora wiceprezydent Łomży zasiadł pośrodku, mając po lewej ręce przedstawicieli fundacji merytorycznej Szkoła Liderów: wiceprezesa Mieczysława Radwana – Rohrenschefa i Agnieszkę Muras, koordynującą program w Łomży, zaś po prawej - prezes Fundacji Veolia, korporacyjnej, Izabelę Rakuć – Kochaniak i menedżerkę projektów Agnieszkę Kazimierską.

- Miasto Łomża przystąpiło do tego programu, żeby stworzyć możliwości ludziom, mającym chęci do działania, aby uzupełnili braki wiedzy i zdobyli nowe doświadczenia – uzasadnia wiceprezydent Stypułkowski. - To będzie wiedza praktyczna, np., na temat bieżącego funkcjonowania samorządu Łomży i działań na rzecz mieszkańców. Liczę na zwiększenie świadomości, jak funkcjonują NGO.

 

Agnieszka Marus ze Szkoły Liderów poinformowała 4lomza.pl, że analogiczne programy odbywały się dotychczas w 6 miastach: Mielec, Ełk, Legionowo, Łódź, Pabianice i Zgierz. Koszt obsłużenia 60 godzin warsztatów, szkoleń i wyjazdu integracyjnego na 3 dni wynosi dla programu SLM ok. 60 tysięcy złotych. Inspektor Łukasz Czech z ratusza uściśla, że Łomża w tej kwocie ma uiścić 10 tys. zł, ale nie z budżetu - stara się o finansowanie zewnętrzne. W innych miastach liderzy wypracowali, m.in., takie rozwiązania jak uchwala w Łodzi o panelu obywatelskim, debacie mieszkańców, albo zobowiązaniu Rady Miasta, by podjęła się stworzenia strategii rozwoju społecznego... Poszukiwani adresaci warsztatów i szkoleń to aktywni liderzy miejscy oraz liderzy wpływu, reprezentujący różne sektory, wizje, interesy. Mają to być ludzie chcący poznawać inne środowiska i zwiększyć wpływy.

Szkoła Liderów ma zacnych łomżyńskich absolwentów, m.in., działacza PO i przewodniczącego niegdyś Radzie Miasta Macieja Borysewicza; byłego starostę i wójta gminy Piątnica Krzysztofa Kozickiego; byłego prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu Marcina Chludzińskiego, prezesa KGHM. Kto chce pójść ich śladem, żeby zdobyć wiadomości o realizacji wspólnie z samorządem inicjatyw o charakterze gospodarczym, społecznym, kulturalnym, edukacyjnym lub charytatywnym, ma czas na zgłoszenie się do 23. kwietnia na stronach internetowych fundacji z regulaminem i formularzem.

 

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę