Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Policjanci zalecają znaczenie rowerów

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Wraz z rozpoczęciem sezonu rowerowego zwiększa się zagrożenie kradzieży jednośladów. Utracie roweru mogą zapobiec różnego rodzaju zapięcia techniczne, ale policjanci zalecają przede wszystkim unikanie sytuacji, w której rower będzie pozostawiony bez odpowiedniej ochrony, np. klatki schodowe czy okolice sklepów. Z wieloletniej obserwacji policjantów wynika, że tak giną one najczęściej. Aby odzyskać skradziony rower pomocne może być specjalne znakowanie rowerów, które bezpłatnie oferują dzielnicowi.

Policjanci z Łomży podają, że zazwyczaj kradzieże rowerów są przypadkowe, a złodzieje wykorzystują okazję, że został on pozostawiony na „chwilę” bez żadnych zabezpieczeń i dozoru. W sytuacjach, kiedy policjanci odzyskują skradziony rower, próbują go zidentyfikować i ustalić, do kogo należy oraz gdzie i kiedy doszło do jego kradzieży. Dużym ułatwieniem jest wówczas, gdy pokrzywdzony przestępstwem, zgłaszając kradzież jednośladu, okaże funkcjonariuszowi zdjęcie utraconego roweru, poda jego numer fabryczny wybity na ramie i cechy charakterystyczne. Zdarza się jednak, że podczas zgłaszania faktu utraty roweru, właściciele nie są w stanie podać tych informacji, nie mając ich nigdzie zapisanych. Dlatego też policjanci zachęcają do oznakowania swojego roweru. Właściciel oznakowanego roweru otrzyma od funkcjonariusza potwierdzenie wykonania znakowania, wraz ze spisanymi wszystkimi cechami identyfikującymi. Informacje takie pozostaną również w jednostce Policji. Znakowanie rowerów w łomżyńskiej jednostce wykonują dzielnicowi, w budynku Komendy Miejskiej Policji przy ul. Partyzantów 48B. Aby oznakować swój rower należy (oprócz jednośladu) mieć przy sobie dowód osobisty i dokumenty potwierdzające zakup roweru lub jego własność. W przypadku osoby niepełnoletniej wymagana jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę