Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Śmieciowego paraliżu w Łomży nie będzie

Wraz z końcem marca, czyli w niedzielę, kończy się stara umowa na wywóz śmieci z miasta Łomży. Przetarg na wyłonienie wykonawcy tej usługi na kolejne lata nie został rozstrzygnięty. Oficjalnie podanym powodem przez ratusz jest fakt, że radni miasta nie zgodzili się na przyjęcie proponowanych przez prezydenta podwyżek opłat za śmieci. Obawiano się, że może powtórzyć się sytuacja sprzed dwóch lat, gdy wywóz zastępczy wykonywało MPGKiM i zmienił się harmonogram według którego śmieciarki objeżdżały łomżyńskie ulice. - Tym razem tak nie będzie - zapowiada Andrzej Marczyk z firmy „Błysk”, która dotychczas wywozi śmieci i ma wywozić je przez najbliższe miesiące.

We wtorek władze miasta, w trybie z wolnej ręki, przedłużyły umowę jaką w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych zlokalizowanych w granicach administracyjnych Miasta Łomży zawarto z firmą Usługi Komunalne „Błysk” w 2017 roku.  Przedłużenie umowy ma obowiązywać maksymalnie do końca sierpnia. Za każdą tonę zebranych i wywiezionych śmieci miasto ma jej zapłacić 100 zł za śmieci zabrane z osiedli blokowisk i 140 zł za śmieci zebrane w zabudowie jednorodzinnej.

Dodajmy, że firma  „Błysk” jako jedyna złożyła ofertę na świadczenie tych usług w miejskim przetargu, w którym szukano wykonawcy na najbliższe 3 lata. 

Śmieci z Łomży wywożone są na wysypisko w Czartorii, którym zarządza miejska spółka śmieciowa ZGO. Od 1 marca zaczął w niej obowiązywać wyższy o 40% cennik za przyjęcie komunalnych śmieci zmieszanych. Podwyżkę pod  koniec grudnia wprowadził prezydent Mariusz Chrzanowski, który jednoosobowo pełni funkcję właściciela miejskich spółek. Po niej ZGO ma zdecydowanie najwyższe ceny przyjęć śmieci spośród wszystkich zakładów tego typu w całym regionie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę