Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Demonstracja przed bramą biskupa

Pod hasłami „ręce precz od naszych dzieci”, „stop pedofilii w kościele” i „hańba biskupia” kilka osób demonstrowało przy nieczynnej bramie Pałacu Biskupiego od strony ul. Giełczyńskiej. Demonstrację w Łomży zorganizowano w ramach akcji Fundacji „Nie lękajcie się”, która kilka tygodni temu opublikowała raport o pedofilii w polskim kościele.

W raporcie Fundacji „Nie Lękajcie Się” znajdują się 24 nazwiska polskich biskupów, którzy – według autorów raportu - mieli wspierać gwałcicieli dzieci, kłamiąc, kręcąc, zastraszając świadków, przenosząc podejrzewanych księży z parafii do parafii. Wśród tych biskupów są także byli biskupi łomżyńscy abp Juliusz Paetz i bp. Stanisław Stefanek. Demonstracja przed bramą Pałacu Biskupiego w Łomży miała mieć związek z działalnością bp. Stefanka, gdy był jeszcze biskupem pomocniczym w Szczecinie i miał nie zareagować na alarmy wychowawców dzieci, które miały być molestowane przez ks. Andrzeja D. 
W Łomży demonstrowali członkowie organizacji „Strajk kobiet” z Węgorzewa. Na bramie Pałacu Biskupiego powiesili m.in. dziecięce zabawki.  Przez megafon  odczytywali fragment raportu Fundacji „Nie Lękajcie Się” dotyczący ks. bp. Stanisława Stefanka i nazwiska innych wymienionych w raporcie hierarchów kościelnych

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę