Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Działka miała być drogą?

W środę o godz. 7.31 Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego odpowiedział na zadane w piątek rano pytania o to dlaczego działka nr 12717/1 została wystawiona do oddania w najem, a nie na sprzedaż. Twierdzi, że to przez fakt, iż w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działka została przeznaczona pod drogę.

Wczoraj w artykule „Dziwaczne akcje na ziemi”, opisaliśmy sytuację z miejską działką nr 12717/1. Ma powierzchnię 472 m2 i „wciska się” pomiędzy mowy docinek ulicy Zawadzkiej a osiedle nowych bloków. Ratusz chce ją – za symboliczną cenę - oddać w najem na trzy lata z przeznaczeniem „pod budowę miejsc parkingowych wraz z infrastrukturą”. Tyle tylko, że zdjęcia „satelitarne” rządowego systemu Geoportal.gov.pl ujawniają, że działaj już jest zabudowana parkingiem. Powstał on na niej kilka lat temu, gdy na sąsiedniej działce deweloper budowa blok. 
Gdyby władze miasta działkę sprzedały – np. pod pretekstem polepszenia zagospodarowania działki sąsiedniej, do zadłużonego na niemal 150 milionów złotych budżetu Łomży mogłoby trafić zapewne ponad 100 tys. zł. Z najmu będzie tylko ok. 6,1 tys. zł.
Łukasz Czech podaje, że do Urzędu Miejskiego wpłynął wniosek z prośbą o udostępnienie nieruchomości, ale nie wskazuje czyj był to wniosek. Tłumaczy, że w planie zagospodarowania przestrzennego z 2011 roku przedmiotowa działka została przeznaczona pod drogę, ale później „nieruchomość ta stała się zbędna na potrzeby drogi”.  
- Jednakże przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w/w działki uniemożliwia jej sprzedaż, dlatego też podjęta została decyzja o przeznaczeniu jej do najmu – podaje Czech.

W ratuszu pytaliśmy także o to kiedy, na mocy jakiej decyzji administracyjnej (kiedy i przez kogo wydanej) na miejskiej działce nr 12717/1 przy ul. Zawadzkiej został zbudowany parking. Czekamy na odpowiedzi także na pytanie czy tak zbudowany parking jest samowolą budowlaną?


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę