Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Najbardziej niebezpieczne skrzyżowania i ulice Łomży

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Plac Kościuszki to najbardziej niebezpieczne miejsce w Łomży. W ubiegłym roku doszło na nim do 1 wypadku i aż 43 kolizji drogowych. Kolizji było tu, jak i na dwóch kolejnych w rankingu niebezpiecznych skrzyżowań ul. gen. Władysława Sikorskiego z aleją Legionów i ul. Wojska Polskiego, znacznie więcej niż w latach poprzednich. Wśród ulic na czele rankingu niebezpiecznych jest jeszcze aleja Legionów, ale szybko goni ją aleja Piłsudskiego.

Ogólnie w Łomży w ostatnich latach odnotowano wzrost zdarzeń drogowych. W ubiegłym roku były 23 wypadki drogowe i 504 kolizje, w których jedna osoba zginęła, a 23 zostały ranne. W 2017 roku zdarzeń było znacznie mniej. W całej Łomży doszło wówczas do 19 wypadków i 461 kolizji i nie było ofiar śmiertelnych, a obrażeń doznały 22 osoby. 

Niebezpieczne ulice
Z łomżyńskich ulic najbardziej niebezpieczna jest Aleja Legionów. W ubiegłym roku doszło na niej do 4 wypadków i 127 kolizji. Okazuje się, że w tym rankingu szybko goni ją aleja Piłsudskiego, na której doszło do 6 wypadków i 100 kolizji. Według miejskich urzędników największe zagrożenia występują na odcinku od skrzyżowania z ul. Fryderyka Chopina do skrzyżowania z ul. Stanisława Reymonta. 
Koleją w rankingu najbardziej niebezpiecznych ulic jest ul. gen. Władysława Sikorskiego, na której w ubiegłym roku wydarzyły się 3 wypadki i 81 kolizji, a dopiero na czwartym miejscu jest ul. Wojska Polskiego. To fragment drogi krajowej nr 61, którą jadą ciężarówki z Polski centralnej w kierunku państw nadbałtyckich. W 2018 roku Wojska Polskiego w Łomży odnotowano 1 wypadek i 76 kolizji. 

Groźne skrzyżowania
Jeśli chodzi o miejsca w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych to skrzyżowania i ich okolice. Najwięcej jest uch na Placu Kościuszki i jak wynika z najnowszych danych z roku na rok ich przybywa. W ubiegłym roku na Placu Kościuszki doszło do 1 wypadku i aż 43 kolizji drogowych. Dla porównania w 2017 r. kolizji było 30, w 2016 r. 22 kolizje i 1 wypadek, a w 2015 r. tylko  17 kolizji. 
Wśród miejskich skrzyżowania na drugim miejscu pod względem niebezpieczeństwa jest  skrzyżowanie alei Legionów i ul. Sikorskiego. To "awans" z zajmowanego przez lata trzeciego miejsca. W 2018 roku odnotowano tu 29 kolizji drogowych. Także tu z roku na rok jest ich coraz więcej. W latach 2017 i 2016 było ich po 15, a w 2015 r. jedynie 9.
Trzecie na liście niebezpiecznych łomżyńskich skrzyżowań spadło skrzyżowanie ul. Sikorskiego z ul. Wojska Polskiego. Podobnie jak na dwóch poprzednich skrzyżowaniach zdarzeń jest coraz więcej, ale przyrost nie jest tak spektakularny. W 2015 roku zanotowano tu 11 kolizji. W latach 2016 – 2017 było ich po 17, a ubiegłym roku 21. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę