Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Telefon 112 bez możliwości rejestracji rozmów

Za dwa dni w Łomży rusza alarmowy numer telefonu 112. Od czwartku pod jednym numerem będzie możliwy kontakt ze wszystkimi służbami ratunkowymi. Jak twierdzi kapitan Sławomir Mieczkowski rzecznik prasowy łomżyńskiej Straży Pożarnej na bazie której funkcjonowanie Centrum Powiadamiania Ratunkowego telefon 112 w Łomży ruszy, ale nie tak jak to być powinno. Okazuje się bowiem, że przynajmniej na razie połączenia na ten numer telefonu nie będą rejestrowane, choć jest taki obowiązek prawny. Powód jest prozaiczny telefon 112 jest telefonem cyfrowym, a urządzenie do rejestracji rozmów, które ma straż pożarna jest analogowe i nie da się go już zmodernizować.

Na zakup nowego cyfrowego rejestratora potrzebne jest co najmniej 24 tys. zł. Pieniędzy tych straż nie ma, bo jak twierdzi kapitan Mieczkowski, gdy projektowano tegoroczny budżet nikt nie wiedział, że numer 112 ruszy we wrześniu i że będzie obsługiwany przez straż pożarną. Poza tym wyposażenie stanowisk obsługi alarmowego numeru zapewniał Rząd, ale jak się okazało bez rejestratorów.
W piątek brakiem rejestratorów zajęła się Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa i Porządku, która skierowała pisemny wniosek do Wojewody Podlaskiego o pomoc finansową w kwocie 24 000 złotych na zakup tego urządzenia. Starosta Wojciech Kubrak zapowiada, że gdyby wojewoda odmówił rejestrator kupią samorządy miasta i powiatu, ale to trochę potrwa.
Okazuje sie także, że łomżyńscy strażacy i ich przestarzały rejestrator nie są odosobnieni w regionie. Tylko w województwie podlaskim ten sam problem powstał także w sześciu innych powiatach.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę