Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Zwalczają bezrobocie...

Ponad 450-ciu bezrobotnych z Łomży i okolicy uczestniczy w dwóch programach prowadzonych przez Powiatowy Urząd Pracy w Łomży, a współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. „Debiut na rynku pracy” to projekt skierowany do młodych bezrobotnych, a „Aktywne wejście na rynek pracy” ma zapobiegać marginalizacji społecznej osób długotrwale bezrobotnych.


W pierwszym z projektów uczestniczy 305 osób. Skierowany został on do ludzi młodych wchodzących na rynek pracy i ma umożliwić im zdobycie doświadczenia zawodowego i kreowanie postaw przedsiębiorczości. Zdecydowana większość młodych bezrobotnych objętych tym projektem zostało skierowanych na staże do lokalnych pracodawców lub na przygotowanie zawodowe w aktualnym miejscu pracy. Ośmiu otrzymało środki na podjęcie działalności gospodarczej, a 33 bierze udział w szkoleniach językowych.
W projekcie „Aktywne wejście na rynek pracy” który skierowany jest do osób długotrwale bezrobotnych, działania mają zapobiegać ich marginalizacji społecznej i pomóc w ich powrocie na rynek pracy.
Ze 159 bezrobotnych uczestniczących w projekcie najwięcej - niemal co drugi - uczy się języków obcych. Znacznie więcej niż w przypadku młodzieży zdecydowało się na rozkręcenie własnej działalności. Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej wzięło aż 30 osób.
Jak mówi Mieczysław Bieniek Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży udział w tych programach - „znacznie poprawia ich wizerunek na regionalnym rynku pracy oraz czyni ich bardziej atrakcyjnymi dla potencjalnych pracodawców”;.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę