Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Czas na oświadczenia minął, teraz tylko eWniosekPlus

ARiMR rozpoczyna przyjmowanie wniosków o dopłaty bezpośrednie do gruntów. Tak jak w ubiegłym roku wnioski można składać tylko przez internet w aplikacji eWniosekPlus. Wczoraj zakończył się miesięczny okres w którym ARiMR przyjmowała od „małych” rolników oświadczenia zamiast e-wniosków. Jak informuje Iwona Chrapowicz z Podlaskiego Regionalnego Oddziału ARiMR w Łomży złożono ich ponad 12 tysięcy. O ponad 10 tysięcy mniej niż przed rokiem.

Wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich za 2019 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW składa się do dnia 15 maja br.  ARiMR przyjmuje je w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Złożenie wniosku w formie papierowej jest możliwe jedynie dla tych rolników, którzy nie są w stanie złożyć wniosku w wersji elektronicznej i jednocześnie nie mogą skorzystać z pomocy technicznej zapewnionej przez biuro powiatowe ARiMR. W ubiegłym roku na takie złożenie wniosku pozwolono tylko  248 rolnikom z województwa podlaskiego.

 

Z danych udostępnionych przez Podlaski Regionalny Oddział ARiMR w  Łomży wynika, że ubiegłym roku w województwie podlaskim rolnicy złożyli 81 tysięcy 396 wniosków, przy czym nie ma 59 tysięcy  przez aplikację eWniosekPlus. Wówczas złożono 22 329  oświadczeń przez rolników gospodarujących na nie więcej niż 10 ha gruntów, o tym, że w ich gospodarstwie nic się nie zmienia i wniosek o dopłaty byłby taki sam jak składany rok wcześniej. W tym roku takich oświadczeń  do Podlaskiego Oddziału Regionalnego wpłynęło łącznie 12 186 sztuk – podaje Iwona Chrapowicz zaznaczając, że nie jest to liczba ostateczna, ponieważ część rolników wysłała oświadczenia pocztą i minie trochę czasu zanim trafią one do ARiMR. - Kto nie zdążył złożyć oświadczenia do 14 marca, a chce otrzymać należne mu dopłaty, musi wypełnić wniosek o przyznanie dopłat za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus – podkreśla pracownica biura ARiMR w Łomży.

Rolnicy, którzy w tym roku będą korzystać z e-wniosku po raz pierwszy, by uzyskać do niego dostęp, powinni najpierw utworzyć konto. Wniosek o przyznanie płatności na rok 2019 wraz z wymaganymi załącznikami składa się do 15 maja 2019 r.  Wniosek wraz z załącznikami może być także złożony po tym terminie – maksymalnie do 10 czerwca -  jednak osoby, które złożą go wówczas otrzymają płatności pomniejszone o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę