Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Frankowski liderem KE

Tomasz Frankowski, były piłkarz, reprezentant Polski i zawodnik Jagiellonii Białystok ma być „jedynką” Koalicji Europejskiej w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Z drugiego miejsca wystartować ma pochodząca z Olsztyna poseł Urszula Pasławska, wiceszefowa PSL, była wiceminister skarbu państwa.

Liderów list wyborczych Koalicji Europejskiej, czyli opozycyjnych wobec PiS partii politycznych PO, PSL, SLD i N., które mają wystawić wspólną listę w wyborach europejskich zatwierdził zarząd Platformy Obywatelskiej, bo to ta partia przewodzi Koalicji Europejskiej.

Jak mówił w piatek w Sejmie Schetyna ze wskazania PO na listach wyborczych w okręgu obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie będzie Tomasz Frankowski, który „listę będzie prowadzić”. Na trzecim miejscu ma być Anna Wojciechowska, kandydatka PO na prezydenta Ełku w jesiennych wyborach samorządowych. Trzecim reprezentant PO będzie Jacek Protas, były marszałek woj. warmińsko-mazurskiego, który zajmie ostatnie miejsce na liście.

Koalicja Europejska ściga się z Prawem i Sprawiedliwością o to, która z grup wygra wyznaczone pod koniec maja wybory do Parlamentu Europejskiego. Według sondaży różnica między nimi mieści się w granicach błędu statystycznego.

Przypomnijmy PiS swoich liderów list ogłosił juz kilak tygodni temu. W naszym okręgu wyborczym obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie liderem jest obecny europoseł PiS prof. Karol Karski, a na drugim miejscu jest poseł Krzysztof Jurgiel, były minister rolnictwa i były szef wojewódzkich struktur partii.

  
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę