sobota, 25 maja 2019 napisz DONOS@

Stracimy ważną Panią Senator?

Jak dowiaduje się Wirtualna Polska, senator Anna Maria Anders dostała zielone światło do objęcia wakatu na stanowisku ambasadora we Włoszech. Ostatecznej decyzji nie ma, ale – jak informuje WP - „rozpoczęła się polityczna gra” pomiędzy MSZ a Pałacem Prezydenckim. Powołanie „naszej” senator na ambasadora oznacza, że będzie ona musiała zrezygnować z mandatu wygranego w wyborach uzupełniających w okręgu łomżyńsko-suwalskim, a kolejnych wyborów uzupełniających już nie będzie.

Senator Anna Maria Anders
Senator Anna Maria Anders

Anna Maria Anders ma 69 lat i jest córką generała Władysława Andersa. Mandat „naszego” senatora objęła w marcu 2016 roku, po wygraniu wyborów uzupełniających zarządzonych po tym, gdy wybrany jesienią 2015 roku naszym senatorem Bohdan Paszkowski (PiS) przyjął partyjną propozycję i został Wojewodą Podlaskim. Wówczas PiS zgłosił jako kandydatkę Anders, która w krajowej polityce pojawiła się rok wcześniej. W 2015 roku kandydowała bezskutecznie z listy PiS na senatora w jednym z okręgów warszawskich. Niedługo później, po przejęciu rządów przez PiS Anders została sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego, oraz przewodnicząca Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Te funkcje sprawiają, że jest „ważną” senator, która – co pokazuje na swoim profilu w mediach społecznościowych – spotyka się z ważnymi politykami na całym świecie.

Teraz jak podaje wp.pl  senator Anna Maria Anders dostała zielone światło do objęcia wakatu na stanowisku ambasadora we Włoszech, co oznacza, że z mandatu „naszego” senatora będzie musiała zrezygnować. Tym razem jednak nie będzie już ogłaszanych wyborów uzupełniających. Zgodnie z prawem zarządza je Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w okręgu, z którego został on wybrany, w ciągu 3 miesięcy od dnia stwierdzenia wygaśnięcia mandatu senatora, ale wyborów uzupełniających nie przeprowadza się w okresie 6 miesięcy przed dniem, w którym upływa termin zarządzenia wyborów do Sejmu i Senatu kolejnej kadencji. Obecna kadencja upływa jesienią tego roku. Gdyby Anders została ambasadorem przed lutym, koniecznie okazałoby się rozpisanie wyborów uzupełniających do Senatu na jej stanowisko, a tak już nie będzie takiej potrzeby. 

zobacz: Makowski: Anna Maria Anders ambasadorem we Włoszech? Premier na "tak", prezydent czeka (wp.pl)


 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę