Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Łapówki w więzieniu

Prokuratura Okręgowa w Łomży poinformowała o postawieniu zarzutów łapownictwa byłemu dyrektorowi Gospodarstwa Pomocniczego przy Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze oraz jego zastępcy. Były dyrektor Bogdan K. miał „wziąć” około 75 tysięcy złotych, a jego zastępca Antoni B. nie mniejszej niż 7 tysięcy.

O  zatrzymaniu byłego dyrektora i zastępcy dyrektora Gospodarstwa Pomocniczego przy Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze o poranku powiadomiło Centralne Biuro Antykorupcyjne. To jego funkcjonariusze dokonali zatrzymania i doprowadzili obu mężczyzn do Prokuratury Okręgowej w Łomży, gdzie przedstawiono im zarzuty korupcyjne.
Jak informuje prokuratura Bogdanowi K. przedstawiono trzy zarzuty popełnienia przestępstw z art. 228§lkk polegających na przyjęciu korzyści majątkowych w latach 2010 - 2012 w łącznej kwocie około 75.000 zł w związku z realizacją przetargów i wykonawstwem prac remontowo - budowlanych na terenie Zakładów Karnych w Czerwonym Borze, Przytułach Starych, Chrubieszowie oraz Kluczborku.
Antoniemu B. przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 228§lkk polegającego na przyjęciu korzyści majątkowej w kwocie nie mniejszej niż 7.000 zł w związku z realizacją w/w prac.
Prokuratura podaje, że obaj podejrzani złożyli obszerne wyjaśnienia, które będą weryfikowane w toku dalszego śledztwa. Bogdan K. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. 
Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w kwotach 20 tys. zł oraz 15 tys. zł, zakazy opuszczania kraju oraz dozory policji.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę