Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Stuletnie kasztanowce z Łomży „pod topór”

Zgodę na wycięcie 11 dużych drzew wydał prezydentowi Łomży zarząd województwa podlaskiego. Wszystkie rosną w centrum miasta przy Alei Legionów, której pas drogowy stanowi własność Województwa Podlaskiego. To przede wszystkim kasztanowce, ale także klony zwyczajne i lipa. Wskazane do wycięcia największe kasztanowce mają obwody pnia przekraczające 250 cm, a to wskazuje, że rosną tu od 100 lat.

Uchwałę o wyrażeniu zgody prezydentowi Łomży na uśniecie drzew rosnących w pobliżu Alei Legionów, po prawej stronie ulicy na odcinku od skrzyżowania z Aleją Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Adama Mickiewicza. Prezydent wystąpił z wnioskiem o ścięcie sześciu kasztanowców zwyczajnych, czterech klonów zwyczajnych i jednej lipy drobnolistnej. Największe drzewa mają pnie o obwodzie 270 – 280 cm. To kasztanowce, które mają około 100 lat i jak na te drzewa są w średnim wieku. Uznawany za najstarszy w Polsce kasztanowiec w tym roku osiągnie 260 lat.

W Łomży duże drzewa ścinane są przede wszystkim przy okazji inwestycji. W ostatnich latach ścięto setki takich drzew na potrzeby remontów Alei Legionów, ul. Gen. Władysława Sikorskiego, ul. Polowej czy Szosy do Mężenina.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Mapa z wskazanymi drzewa do wycinki przy Alei Legionów

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę