Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Wiatr uszkodził dach na kościele

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Silny wiatru daje się we znaki Polakom. Na szczęście u nas jest najsłabszy. Wczoraj wieczorem najwyższa zanotowana na stacji meteorologicznej IMGW w Marianowie prędkość wiatru wynosiła niemal 60 km/h. Dziś podmuch wiatru są słabsze – do 40 km/h, ale jak się okazuje na tyle silne, że zdołały zerwać fragmenty blachy z dachu kościoła w Olszynach. Jak zwykle w takich sytuacjach pierwsi na pomoc ruszyli strażacy.

Informacje o uszkodzonym dachu na kościele strażacy odebrali w sobotę kwadrans przed godziną 9.00. Na miejsce jako pierwsi udali się strażacy ochotnicy z OSP Olszyny, ale niezbędna była pomoc strażaków z jednostki zawodowej w Łomży, którzy dojechali ze specjalną zwyżką. Przy jej pomocy strażacy bezpiecznie mogli dosięgnąć uszkodzonych fragmentów obróbki blacharskiej kościelnego dachu. Akcja ratownicza przebiegła szybko i bez komplikacji. Silnych podmuch wiatru uszkodził około 8 m2 dachu, ale po interwencji strażaków zagrożenia już nie ma.

Strażacy podają, że podobną interwencję związaną z uszkodzonym dachem mieli także w piątkowe popołudnie. Wówczas silny podmuch wiatru uszkodził dach na domu mieszkalnym w Miastkowie. 

Tymczasem synoptycy silniejszych podmuchów wiatru spodziewają się dziś do wieczora, nocą i jutro. W naszym regionie w porywach może osiągać prędkość nawet do 70 km/h.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę