Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Czeka na wykonawcę, który to wreszcie skończy

30 października 2020 roku - to kolejny, najnowszy planowany termin ukończenia prac związanych z przebudową dawnej sali widowiskowej Urzędu Wojewódzkiego na potrzeby Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. To termin zakończenia robót z nowego przetargu ogłoszonego przez Urząd Miejski. Budynek etapami przebudowywany jest od niemal 6 lat, przy czym dotychczas wydano na niego 4 i pół miliona złotych, a na ukończenie może być potrzebne jeszcze ze trzy razy tyle. Od kilku dni budynek widać w całej krasie, bo zdemontowano ustawione kilka lat temu ogrodzenie ochronne wokół placu budowy.

Zbudowana na początku lat 80-tych ubiegłego wieku sala widowiskowa wraz z zapleczem, foyer i tzw. łącznikiem pomiędzy nią a biurowcem dawnego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży, siedzibą Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego jest od 2007 roku. Przejmując budynek za darmo władze miasta zapowiadały jego gruntowny remont. Ten rozpoczął się w 2013 roku i ze względu na wysokie koszty prowadzony jest etapami. Z odpowiedzi jaką Andrzej Garlicki odpowiedzialny za inwestycje wiceprezydent udzielił na interpelacje radnego Zbigniewa Prosińskiego wynika, że dotychczas – na prace projektowe i remontowe budynku - wydano ponad 4 miliony 492 tysiące złotych. Część tych pieniędzy – niespełna 1,7 mln zł - pochodziła z dotacji pozyskiwanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które od ubiegłego roku jest obok miasta współprowadzącym łomżyńską Filharmonię. 
Niestety na dokończenie prac potrzeba jeszcze dużo więcej środków. Posiadany przez miejskich urzędników kosztorys prac pozostałych do wykonania opiewa na ok. 14 milionów złotych. Pod koniec lutego MKiDN poinformowało o przyznaniu Łomży dofinansowania do praca związanych z przebudową i rozbudową budynku Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego. Dotacja ma wynieść 3,2 mln zł przy czym została rozbita na dwa lata – 2019 i 2020.
W tym tygodniu Urząd Miejski ogłosił zaś przetarg na ciąg dalszy przerwanych w ubiegłym roku prac związanych z dokończeniem remontu  tego budynku. W zakres zlecenia wchodzić mają roboty budowlane wewnętrzne i na zewnątrz budynku oraz technologia widowiskowa, wyposażenie budynku i zagospodarowanie terenu działki. Zgodnie z wymaganiami wszelkie prace miałyby zostać ukończone do 30 października 2020 roku.

Przypomnijmy, że oddanie do użytku wyremontowanej siedziby Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, wraz z nowoczesną salą, planowane było na 2018 roku, w którym świętowaliśmy: 600-lecie nadania praw miejskich Łomży, 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i jubileusz 40-lecia Filharmonii.

zobacz: Nicnierobienie kosztuje krocie

Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę