Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Rynek nieruchomości w warmińsko-mazurskim. Ile zapłacisz za działki na Mazurach?

Nieruchomości w warmińsko-mazurskim należą do najatrakcyjniejszych, a zarazem najtańszych w Polsce. Ile zapłacisz za metr kwadratowy działki na Mazurach z własną linią brzegową?

  1. Działki na Mazurach – ile zapłacisz?

  2. Mieszkania na sprzedaż w warmińsko-mazurskim

10 procent – o tyle średnio w ubiegłym roku wzrosły ceny nieruchomości w Polsce. To pierwszy raz od kilku lat, kiedy kwoty pojawiające się w ofertach okazały się wyższe niż w poprzednim okresie. We wcześniejszych latach notowano wręcz spadek cen, który w 2016 wynosił aż 3,4 procent. Prym wiedzie województwo mazowieckie, gdzie za metr kwadratowy gruntu trzeba zapłacić około 220 złotych.

Drugie w rankingu jest małopolskie, gdzie metr działki jest blisko dwukrotnie tańszy. Zakup gruntu w okolicach Krakowa nadal jest jednak dużym wydatkiem, bo na mkw. musimy wydać około 120 złotych. Dla inwestorów sytuacja dużo lepsza jest w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie ceny oscylują wokół 67 złotych z mkw. Niskie ceny w połączeniu z atrakcyjnymi krajobrazami czynią z Warmii i Mazur najlepszy region do inwestycji w nieruchomości.

Działki na Mazurach – ile zapłacisz?

Wyjątkowe krajobrazy Warmii oraz Krainy Wielkich Jezior Mazurskich od dziesięcioleci przyciągają turystów z całej Polki. A kto spędzi tu trochę czasu, najczęściej zakochuje się bez pamięci w niepowtarzalnej atmosferze tego regionu. Niektórych ta miłość skłania do ponownego odwiedzenia warmińsko-mazurskiego przy okazji kolejnego urlopu, innych – do zakupu działki lub domu. Część nabywa siedliska z myślą o letnim wypoczynku, choć nie brakuje też klientów, którzy decydują się osiedlić tu na stałe.

To, ile zapłacisz w związku z zakupem działki na Mazurach zależy przede wszystkim od jej przeznaczenia. Najtańsze są działki rolne. Korzystając z usług oferowanych przez biuro nieruchomości New House, działki o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych możesz kupić za 50-60 tysięcy złotych. Na taki zakup warto jednak zdecydować się tylko, jeśli planujesz prowadzić na niej działalność rolniczą. Przekształcenie jej w grunt budowlany lub inwestycyjny jest wprawdzie możliwe, jednak nie należy do najprostszych czynności.

Nieco droższe są działki rekreacyjne Mazury oraz grunty przeznaczone pod budowę domu lub inwestycje komercyjne. Decydując się na zakup którejś z takich nieruchomości, musisz przygotować się na wydatek rzędu 200 tysięcy złotych, choć największe i najlepiej zlokalizowane działki mogą kosztować nawet 2 miliony złotych. Więcej na temat cen i specyfiki gruntów w tym regionie dowiesz się na stronie https://www.newhouse.co/dzialki/warminsko-mazurskie/sprzedaz/.

Mieszkania na sprzedaż w warmińsko-mazurskim

Nieruchomości w warmińsko-mazurskim to jednak nie tylko działki zlokalizowane na często odwiedzanych przez turystów terenach wiejskich, ale też mieszkania w miastach. W ostatnich latach przybywa ich w ogromnym tempie, o czym najlepiej świadczą informacje podane przez Główny Urząd Statystyczny. Według nich w dziedzinie inwestycji mieszkaniowych prym wiodą stolica województwa, Olsztyn (wzrost na poziomie blisko 55 procent) oraz powiat ostródzki, w którym w ubiegłym roku liczba oddanych do użytku lokali wzrosła o prawie 74 procent w porównaniu z 2016.

Większość nowych nieruchomości w budownictwie wielorodzinnym to wynik działalności deweloperów. Mieszkania na sprzedaż i wynajem to blisko 2400 lokali wybudowanych w 2018. Mniej było zaś inwestycji indywidualnych – według GUS na Warmii i Mazurach powstało ich niespełna 2200. Nie brakuje też mieszkań z rynku wtórnego, których oferty znajdziesz na https://www.newhouse.co/mieszkania/olsztyn/sprzedaz/.

tekst płatny

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę