Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Drogowcy wracają na Niemcewicza

Po zimowej przerwie wznowione zostały prace przy przebudowie ulicy Niemcewicza w Łomży. Obecnie wykonywane są chodniki i parkingi na odcinku pomiędzy ul. Małachowskiego i Przykoszarową, ale po niedzieli utrudnienia w ruchu będą znacznie większe. Od wtorku planowane jest rozpoczęcie frezowania nawierzchni jezdni na odcinku od ul. Małachowskiego do ul. Zawadzkiej, co sprawi, że dojazd do SP 10 będzie utrudniony przez pół roku.

Ulica Juliana Ursyna Niemcewicza ma  681 metrów długości i sięga od skrzyżowania z ul. Zawadzką w okolicy kościoła Krzyża Świętego do skrzyżowania z ul. Przykoszarową w okolic cmentarza. To ważna ulica, bo przebiega przez środek dużego osiedle bloków i przy niej znajdują się m.in.: Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Przedszkola Publiczne nr 14 i 15.  jej remont zaczął się w ubiegłym roku. Wykonano wówczas prace na jezdni na odcinku od Przykoszarowej do Małachowskiego. Teraz drogowcy powrócili do przerwanych na zimę prac, przy czym po niedzieli mają rozpocząć się prace na drugim odcinku od Małachowskiego do Zawadzkiej. Łukasz Czech z ratusza podaje, że frezowanie nawierzchni tej części ulicy rozpocząć ma się w najbliższy wtorek 12 marca. Prace planowane są na pół roku, bo poza wymianą nawierzchni jezdni przebudowywana ma być cała infrastruktura techniczna i znajdujące się tu sieci i instalacje.

- W związku z powyższym dojazd do Szkoły Podstawowej nr 10 jest zalecany od ul. Przykoszarowej lub ul. Sybiraków – podaje miejski urzędnik.

 

Przebudowa ul. Niemcewicza kosztować ma blisko 6 mln zł. Niespełna 1/3 tej kwoty to dotacja jaką miasto otrzymało z „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę