Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Ponad 25 milionów na aktywizację 700 osób

W Łomży, ale także na terenie powiatów: łomżyńskiego, kolneńskiego, zambrowskiego, wysokomazowieckiego, oraz hajnowskiego, siemiatyckiego i gminy Boćki, powstaną CIS-y, czyli Centra Integracji Społecznej. Zarząd województwa podlaskiego podczas wtorkowego posiedzenia zdecydował o przyznaniu na projekt ich tworzenia 20 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Jak przekazała Izabela Smaczna – Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego, projekt „Regionalne Innowacje Społeczne – Centra Integracji Społecznej województwa podlaskiego” adresowany jest do 700 osób (400 kobiet i 300 mężczyzn) biernych zawodowo i zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym mieszkających w Łomży oraz na terenie powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego, zambrowskiego, wysokomazowieckiego, hajnowskiego, siemiatyckiego i gminy Boćki. Dla każdego uczestnika projektu zostanie przeprowadzona diagnoza ich sytuacji, zasobów, potencjału i potrzeb. Ponadto do każdego z nich zostanie dopasowany indywidualny program zatrudnienia socjalnego. W tym celu na terenie województwa podlaskiego powstanie siedem nowych Centrów Integracji Społecznej i oddziałów CIS, które zapewnią gotowość do świadczenia wyżej wymienionych usług. Przedsięwzięcie jest warte 25,3 mln zł, a kwota dofinansowania z RPOWP wynosi 20 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę