Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Autobusy wjechały w osiedle

Od poniedziałku autobusy komunikacji miejskiej po raz pierwszy wjechały na osiedle Mazowieckie. Linia numer 18 prowadzi m.in. ulicami Księżnej Anny i Rycerską. W ciągu dnia autobusy będą przejeżdżały tędy 12 razy. - Utworzenie tego rodzaju połączenia możliwe było dzięki zakupowi małych autobusów marki KARSAN, które już obsługują linie MPK – uzasadnia kierownictwo MPK Łomża.

Rozkład jazdy autobusu MPK linii 18
Rozkład jazdy autobusu MPK linii 18

Cztery tureckie miniautobusy kupiono pod koniec ubiegłego roku, ale pierwsze z nich „w miasto” wyruszyły od drugiej połowy stycznia. Mają po 11 miejsc siedzących, ale wraz ze stojącymi pasażerami na pokład mogą zabrać ponad 20 osób. Dzięki niewielkim rozmiarom mogą zmieścić się także na wąskich osiedlowych uliczkach, gdzie używane dotychczas przez MPK autobusy marki Volvo i Scania miały problem z „przeciśnięciem” się.  
Uruchomiona w poniedziałek nowa linia autobusowa nr 18 łączy dwa skrajnie położone punkty miasta: ulicę Nowogrodzką (Pętla Targowica) z osiedlem mieszkaniowym położonym przy nowym odcinku ulicy Zawadzkiej. Przebiega ulicami, na których jeszcze nie było autobusów MPK czyli ul. Księżnej Anny i Rycerską.
- Uruchomienie tej linii jest odpowiedzią na liczne sugestie i wnioski mieszkańców i  ma na celu skrócenie drogi dojścia do najbliższego przystanku. Liczymy na to, że dzięki temu przybędzie nam nowych pasażerów, którzy do tej pory woleli jeździć samochodem, czy chodzić pieszo – podaje MPK Łomża zapraszając mieszkańców do korzystania z nowej linii numer 18.
Przejazd całej długości linii z pętli „Targowica” przy ul. Nowogrodzkiej do nowej części ul. Zawadzkiej i ul. Szmaragdowej  zajmuje około 25 minut. Autobusy będą miały po trzy kursy w obie strony rano od godz. 6.55 do godz. 10.20 oraz po trzy po południu od godz. 12.40 do godz. 16.25.

zobacz: Tureckie Karsany wyjadą w Łomżę


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę