Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Radni odrzucili podwyżkę opłat za śmieci

Główne zdjęcie
Sesja Rady Miasta (fot. archiwum)

Radni Łomży nie zgodzili się na wprowadzenie proponowanej przez prezydenta Łomży podwyżki opłat za śmieci. Za prezydenckim wnioskiem podnoszącym opłaty o ponad 20% w przypadku śmieci segregowanych i o ponad 70% w przypadku śmieci niesegregowanych, zagłosowało 11 radnych, a przeciwko było 12 radnych.

„Za” byli radni z klubów „Mariusza Chrzanowskiego” i „Koalicji Obywatelskiej”, a przeciwko z klubów „Prawa i Sprawiedliwości” oraz „Przyjazna Łomża” i radny niezrzeszony.

Prezydent Mariusz Chrzanowski proponował, aby od 1. kwietnia tzw. stawki podatku śmieciowego od gospodarstw jednoosobowych wynosiły 18 zł w blokach i 29 zł w domkach jednorodzinnych, a w większych gospodarstwach 29 zł w blokach i 47 zł w domkach jeśli śmieci byłyby segregowane, a jeśli nie opłaty wynosiłyby odpowiednio 60 zł i 100 zł miesięcznie od każdego gospodarstwa.

zobacz: Polityka śmieciowa

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę