Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

„Kurpik” dla dyrektora Cholewickiego

Główne zdjęcie
Jarosław Cholewicki

Jarosław Cholewicki, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, został nagrodzony przez Związek Kurpiów nagrodą „Kurpika”. To coroczne nagrody a działalność na polu ochrony dziedzictwa kulturowego, budzenia tożsamości i działanie na rzecz wszechstronnego rozwoju Kurpiowszczyzny. Cholewicki otrzymał nagrodę w kategorii Ochrona dziedzictwa kulturowego.

„Kurpiki” wręczane są od 18 lat, a gala odbyła się w Ostrołęckim Centrum Kultury. Wniosek o przyznanie nagrody Kurpik 2018 dla Jarosława Cholewickiego złożyły władze powiatu łomżyńskiego. W uzasadnieniu wniosku napisano, że to „dyrektor, menedżer i „strażnik” powierzonego mu Kurpiowskiego Dziedzictwa”, który przez przeszło trzy dekady za pośrednictwem ROK-u, którym kieruje „tworzy warunki służące  ochronie, rozwojowi kultury kurpiowskiej”. Dyrektor Cholewicki kładzie nacisk na zainteresowanie folklorem zwłaszcza dzieci i młodzieży szkolnej, oraz aktywizuje społeczność do podtrzymania tradycji kurpiowskich i jak podkreślono działalność Pana Jarosława Cholewickiego na polu przede wszystkim ochrony dziedzictwa kulturowego, odtwarzania, utrwalania i upowszechniania kultury Kurpi obfituje w liczne sukcesy. Wskazano działający przy ROK-u Zespół Pieśni i Tańca „Łomża”, który prezentuje bogaty repertuar  pieśni i tańców narodowych i ludowych, oraz inicjowane i organizowane przez  dziesięciolecia przeglądy, konkursy, warsztaty popularyzujące piękno i bogactwo kurpiowskiego dziedzictwa, będące równocześnie forum konfrontacji zespołów folklorystycznych i twórców.

230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę