Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pijany „zaatakował” w kebabie

Nawet do pięciu lat więzienia grozi mieszkańcowi Łomży, który w grudniu dwa lata temu, w jednym z kebabów znieważył i groził śmiercią pracującym tam obcokrajowcom i niszczył im lokal. Wówczas 40-letni Przemysław C. był pijany, a teraz będzie odpowiadał przed sądem. Prokuratura Rejonowa w Łomży skierowała do Sądu Okręgowego w Łomży akt oskarżenia w tej sprawie.

Zdarzenie rozgrywało się 18 grudnia 2017 roku. Pijany Przemysław C. miał wejść do kababu znieważyć pracujących tam Algierczyka i Tunezyjczyka oraz grozić im śmiercią, a na dodatek zdemolować lokal. Straty, które spowodował wyceniono na 3 tysiące złotych. Kilka dni temu wyjaśniająca sprawę Prokuratura Rejonowa w Łomży skierowała do Sądu Okręgowego w Łomży akt oskarżenia. Jak informuje prokurator Rafał Kaczyński wiceszef Prokuratury Okręgowej w Łomży,  Przemysława C. oskarżono o popełnienie trzech czynów zabronionych z art. 119 § 1, 257 i  288 § l kodeksu karnego.
- Mężczyzna w toku śledztwa przyznał się do popełniania zarzucanych mu czynów, i wyjaśniał że  nie miał na celu nikogo znieważać – mówi prokurator Kaczyński.
Teraz mieszkaniec Łomży będzie musiał wytłumaczyć swoje postępowanie sędziom Sądu Okręgowego w Łomży, do których trafił już akt oskarżenia. Zapisy kodeksu karnego za popełnione przez niego czyny przewidują surowe kary. 

Art. 119. § 1. Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Art. 257
Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 288
§ 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę