Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Zima wróci

Globalne ocieplenie może uśpić czujność, ale „w marcu jak w garncu” i jeszcze kapryśna pogoda zaskoczy. Czy starsi pamiętają rok potężnego śniegu zbieranego na chodnikach do wysokości człowieka? Gospodarze urządzali sannę i konikiem z dzwoneczkiem wjeżdżali do Łomży, jak na załączonej fotografii - do lekarza albo w odwiedziny do latorośli, „nowożeńców” może uczniów? Chyba nigdy nie zdarzało się w Łomży, że osadzanych „nowych-miastowych” kiedyś pieszczotliwie nazywano wzorem Stolicy „słoikami”? Jeszcze przy Szosie Zambrowskiej istniała Remiza Strażacka, spod której zrobiono to zdjęcie. Powroty śniegu mieliśmy pamiętne, zdarzył się np. lekko ubrany spęd 1-Majowy, nagle w gęstym śniegu - najgorzej miał dziecięcy zespół baletowy -też jakaś życiowa lekcja, którą przetrwaliśmy. Nie byli za to zaskoczeni -ciepło ubrani - uczestnicy pochodu, brodzący po mocnym śniegu z barwnymi Palmami wielkanocnymi, podczas Kwietnej Niedzieli na Kurpiach. Cokolwiek Natura nam przygotuje będzie piękną przygodą, której inne narody Polakom zwyczajnie zazdroszczą.

Bolesław Deptuła
śr, 20 lutego 2019 22:10
Data ostatniej edycji: śr, 06 marca 2019 18:08:04

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę