Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

Zawodowe wojsko powróci do Łomży

W drugiej połowie tego roku ma się rozpocząć nabór do łomżyńskiego, nowo formowanego pułku logistycznego 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. Wczoraj w Łomży był jej dowódca gen. dyw. Jarosław Gromadziński. Spotkał się z prezydentem miasta i kadrą Warsztatów Technicznych. Jak przekazał Urząd Miejski łomżyńska jednostka wojskowa ma liczyć docelowo ponad 600 żołnierzy i pracowników cywilnych.

Lokalizacja nowego pułku planowana jest w koszarach przy Al. Legionów, gdzie znajdują się Warsztaty Techniczne. Teren ma przejść gruntowną modernizację. Formowanie pułku ma rozpocząć się w drugiej połowie tego roku. Wówczas ruszy nabór, a jak podkreśla gen. dyw. Jarosław Gromadziński, warto zgłosić się na kwalifikacje i skorzystać z możliwości, jakie oferuje wojsko. - To przede wszystkim atrakcyjne zarobki oraz możliwość rozwoju – mówi dowódca 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. Na stanowisko szeregowego mają być przyjmowane osoby, które ukończyły przynajmniej gimnazjum. - Wojsko jest instytucją hierarchiczną, jeśli ktoś chce się kształcić to nie jest problemem, aby zdobywał dalsze stopnie wojskowe – dodaje gen. dyw. Jarosław Gromadziński. Pułk w Łomży ma głównie opierać się na żołnierzach lokalnych, jedynie kadrę oficerską będą stanowiły osoby z zewnątrz. Z tego też względu przedstawiciele wojska chcą podejmować współpracę z łomżyńskimi szkołami i uczelniami.

 

Dziś w Łomży funkcjonują wojskowe Warsztaty Techniczne, oraz 13. Bataliony Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę