Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Pieniądze na usuwanie skutków klęsk żywiołowych na drogach

Blisko 730 tysięcy złotych dotacji otrzymał Powiat Łomżyński na remont krótkiego odcinka drogi Zanklewo – Sieburczyn, która została uszkodzona w ulewach z wiosny 2017 roku. Samorząd Powiatu Łomżyńskiego jest jednym z dziewięciu z województwa, które ma otrzymać rządowe wsparcie na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

W poniedziałek w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim promesy przyznające dofinansowanie samorządowcom wręczył wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Łączna wartość środków, które trafią w 2019 r. do samorządów na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w infrastrukturze komunalnej to ponad 12,6 mln zł. Wśród wybranych do dofinansowania zadań jest także Z regionu jest przebudowa około 350-metrowego odcinka drogi powiatowej Zanklewo - Sieburczyn w Powiecie Łomżyńskim. Droga ucierpiała w maju dwa lata temu. Uszkodziły ją obfite opady deszczu i spływ wód opadowych. Na jej remont rząd przeznaczył 728 tysięcy złotych.

Zacznie większe wsparcie otrzymać ma Powiat Grajewski. Ponad 2 mln 151 tys. zł to dotacja na przebudowę około pół kilometra drogi Łoje Awissa – Czachy oraz przebudowę znajdującego się w Czachach mostu przez rzekę Wissę. Droga i most ucierpiały w związku z wiosennymi roztopami z 2017 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę